1812N222K202NX080T
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1812N222K202NX080T
1812N222K202NX080T
Part Number
1812N222K202NX080T
Manufacturer
Knowles Novacap
Description
CAP CER 2200PF 2KV C0G/NP0 1812
Data sheet
1812N222K202NX080T.pdf
Delivery Services
1812N222K202NX080T
Comments
    1812N222K202NX080T Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance2200 pF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.065" (1.65mm)
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Size / Dimension0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C