1812PC224MAT3A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1812PC224MAT3A
1812PC224MAT3A
Part Number
1812PC224MAT3A
Description
CAP CER 0.22UF 250V X7R 1812
Data sheet
1812PC224MAT3A.pdf
Delivery Services
1812PC224MAT3A
Comments
    1812PC224MAT3A Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.22 µF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C