1812Y1K00104KSTWS2
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1812Y1K00104KSTWS2
1812Y1K00104KSTWS2
Part Number
1812Y1K00104KSTWS2
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 1812
Data sheet
1812Y1K00104KSTWS2.pdf
Delivery Services
1812Y1K00104KSTWS2
Comments
    1812Y1K00104KSTWS2 Specifications
    SeriesStackiCap™
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.1 µF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.126" (3.20mm)
    Voltage - Rated1000V (1kV)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C