18251A103KA19A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
18251A103KA19A
18251A103KA19A
Part Number
18251A103KA19A
Description
CAP CER 10000PF 100V NP0 1825
Data sheet
18251A103KA19A.pdf
Delivery Services
18251A103KA19A
Comments
    18251A103KA19A Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance10000 pF
    Package / Case1825 (4564 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C