18255A562JAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
18255A562JAT2A
18255A562JAT2A
Part Number
18255A562JAT2A
Description
CAP CER 5600PF 50V NP0 1825
Data sheet
18255A562JAT2A.pdf
Delivery Services
18255A562JAT2A
Comments
    18255A562JAT2A Specifications
    Features-
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance5600 pF
    Package / Case1825 (4564 Metric)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C