1825CC103KAZ1A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1825CC103KAZ1A
1825CC103KAZ1A
Part Number
1825CC103KAZ1A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 10000PF 630V X7R 1825
Data sheet
1825CC103KAZ1A.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
1825CC103KAZ1A
Comments
    1825CC103KAZ1A Specifications
    SeriesFLEXITERM®
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination, High Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance10000 pF
    Part StatusObsolete
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1825 (4564 Metric)
    Thickness (Max)0.134" (3.40mm)
    Voltage - Rated630V
    Size / Dimension0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C