1825GC153MAT1A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1825GC153MAT1A
1825GC153MAT1A
Part Number
1825GC153MAT1A
Description
CAP CER 0.015UF 2KV X7R 1825
Data sheet
1825GC153MAT1A.pdf
Delivery Services
1825GC153MAT1A
Comments
    1825GC153MAT1A Specifications
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.015 µF
    Package / Case1825 (4564 Metric)
    Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C