1825SC223KAT1A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
1825SC223KAT1A
1825SC223KAT1A
Part Number
1825SC223KAT1A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 0.022UF 1.5KV X7R 1825
Data sheet
1825SC223KAT1A.pdf
Delivery Services
1825SC223KAT1A
Comments
    1825SC223KAT1A Specifications
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.022 µF
    Package / Case1825 (4564 Metric)
    Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
    Voltage - Rated1500V (1.5kV)
    Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C