201R18W473KV4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
201R18W473KV4E
201R18W473KV4E
Part Number
201R18W473KV4E
Description
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1206
Data sheet
201R18W473KV4E.pdf
Delivery Services
201R18W473KV4E
Comments
    201R18W473KV4E Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.047 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.125" L x 0.062" W (3.17mm x 1.57mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C