201S41W103KV4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
201S41W103KV4E
201S41W103KV4E
Part Number
201S41W103KV4E
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 1210
Data sheet
201S41W103KV4E.pdf
Delivery Services
201S41W103KV4E
Comments
    201S41W103KV4E Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance10000 pF
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.065" (1.65mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.125" L x 0.095" W (3.18mm x 2.41mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C