202H42W332MQ4
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
202H42W332MQ4
202H42W332MQ4
Part Number
202H42W332MQ4
Description
CAP CER 3300PF 2KV X7R RADIAL
Data sheet
202H42W332MQ4.pdf
Delivery Services
202H42W332MQ4
Comments
    202H42W332MQ4 Specifications
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±20%
    Lead StyleStraight
    Capacitance3300 pF
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.170" (4.32mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Size / Dimension0.250" L x 0.270" W (6.35mm x 6.86mm)
    Height - Seated (Max)0.222" (5.64mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C