202R18W221KF4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
202R18W221KF4E
202R18W221KF4E
Part Number
202R18W221KF4E
Description
CAP CER 220PF 2KV X7R 1206
Data sheet
202R18W221KF4E.pdf
Delivery Services
202R18W221KF4E
Comments
    202R18W221KF4E Specifications
    SeriesPolyTerm®
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination, High Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance220 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Size / Dimension0.125" L x 0.062" W (3.17mm x 1.57mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C