202R29W471KF4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
202R29W471KF4E
202R29W471KF4E
Part Number
202R29W471KF4E
Description
CAP CER 470PF 2KV X7R 1808
Data sheet
202R29W471KF4E.pdf
Delivery Services
202R29W471KF4E
Comments
    202R29W471KF4E Specifications
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance470 pF
    Part StatusObsolete
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.085" (2.16mm)
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Size / Dimension0.189" L x 0.080" W (4.80mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C