202S48W223KV4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
202S48W223KV4E
202S48W223KV4E
Part Number
202S48W223KV4E
Description
CAP CER 0.022UF 2KV X7R 2225
Data sheet
202S48W223KV4E.pdf
Delivery Services
202S48W223KV4E
Comments
    202S48W223KV4E Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.022 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2225 (5763 Metric)
    Thickness (Max)0.160" (4.06mm)
    Voltage - Rated2000V (2kV)
    Size / Dimension0.225" L x 0.255" W (5.72mm x 6.48mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C