22202C274KAT1A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
22202C274KAT1A
22202C274KAT1A
Part Number
22202C274KAT1A
Description
CAP CER 0.27UF 200V X7R 2220
Data sheet
22202C274KAT1A.pdf
Delivery Services
22202C274KAT1A
Comments
    22202C274KAT1A Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.27 µF
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.130" (3.30mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C