2220CC332KAT1A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
2220CC332KAT1A
2220CC332KAT1A
Part Number
2220CC332KAT1A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 3300PF 630V X7R 2220
Data sheet
2220CC332KAT1A.pdf
Delivery Services
2220CC332KAT1A
Comments
    2220CC332KAT1A Specifications
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance3300 pF
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.130" (3.30mm)
    Voltage - Rated630V
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C