2220HC272KAT1A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
2220HC272KAT1A
2220HC272KAT1A
Part Number
2220HC272KAT1A
Description
CAP CER 2700PF 3KV X7R 2220
Data sheet
2220HC272KAT1A.pdf
Delivery Services
2220HC272KAT1A
Comments
    2220HC272KAT1A Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance2700 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max)0.110" (2.79mm)
    Voltage - Rated3000V (3kV)
    Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C