22251A182GAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
22251A182GAT2A
22251A182GAT2A
Part Number
22251A182GAT2A
Description
CAP CER 1800PF 100V NP0 2225
Data sheet
22251A182GAT2A.pdf
Delivery Services
22251A182GAT2A
Comments
    22251A182GAT2A Specifications
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance1800 pF
    Package / Case2225 (5763 Metric)
    Thickness (Max)0.060" (1.52mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C