22257C333KAT2A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
22257C333KAT2A
22257C333KAT2A
Part Number
22257C333KAT2A
Description
CAP CER 0.033UF 500V X7R 2225
Data sheet
22257C333KAT2A.pdf
Delivery Services
22257C333KAT2A
Comments
    22257C333KAT2A Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.033 µF
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2225 (5763 Metric)
    Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C