2225D183J101KHT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
2225D183J101KHT
2225D183J101KHT
Part Number
2225D183J101KHT
Manufacturer
Knowles Novacap
Description
CAP CER 0.018UF 100V C0G 2225
Data sheet
2225D183J101KHT.pdf
Delivery Services
2225D183J101KHT
Comments
    2225D183J101KHT Specifications
    Ratings-
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance0.018 µF
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2225 (5763 Metric)
    Thickness (Max)0.080" (2.03mm)
    Voltage - Rated100V
    Size / Dimension0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 200°C