2225E154K251KHT
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
2225E154K251KHT
2225E154K251KHT
Part Number
2225E154K251KHT
Manufacturer
Knowles Novacap
Description
CAP CER 0.15UF 250V 2225
Data sheet
2225E154K251KHT.pdf
Delivery Services
2225E154K251KHT
Comments
    2225E154K251KHT Specifications
    Ratings-
    FeaturesHigh Temperature
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.15 µF
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2225 (5763 Metric)
    Thickness (Max)0.080" (2.03mm)
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 200°C