2225HC822KAZ1A
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
2225HC822KAZ1A
2225HC822KAZ1A
Part Number
2225HC822KAZ1A
Description
CAP CER 8200PF 3KV X7R 2225
Data sheet
2225HC822KAZ1A.pdf
Delivery Services
2225HC822KAZ1A
Comments
    2225HC822KAZ1A Specifications
    SeriesFLEXITERM®
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination, High Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance8200 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2225 (5763 Metric)
    Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
    Voltage - Rated3000V (3kV)
    Size / Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C