2225Y4K00152KXR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
2225Y4K00152KXR
2225Y4K00152KXR
Part Number
2225Y4K00152KXR
Description
CAP CER 1500PF 4KV X7R 2225
Data sheet
2225Y4K00152KXR.pdf
Delivery Services
2225Y4K00152KXR
Comments
    2225Y4K00152KXR Specifications
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance1500 pF
    Package / Case2225 (5763 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated4000V (4kV)
    Size / Dimension0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C