2225Y6300392KXR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
2225Y6300392KXR
2225Y6300392KXR
Part Number
2225Y6300392KXR
Description
CAP CER 3900PF 630V X7R 2225
Data sheet
2225Y6300392KXR.pdf
Delivery Services
2225Y6300392KXR
Comments
    2225Y6300392KXR Specifications
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance3900 pF
    Package / Case2225 (5763 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated630V
    Size / Dimension0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C