2225Y6300681JCR
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
2225Y6300681JCR
2225Y6300681JCR
Part Number
2225Y6300681JCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Description
CAP CER 680PF 630V C0G/NP0 2225
Data sheet
2225Y6300681JCR.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
2225Y6300681JCR
Comments
    2225Y6300681JCR Specifications
    SeriesFlexiCap™
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance680 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2225 (5763 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated630V
    Size / Dimension0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C