250R14W224KV4T
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
250R14W224KV4T
250R14W224KV4T
Part Number
250R14W224KV4T
Description
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0603
Data sheet
250R14W224KV4T.pdf
Delivery Services
250R14W224KV4T
Comments
    250R14W224KV4T Specifications
    Series
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.22 µF
    Part StatusLast Time Buy
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C