250R15W224KV4T
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
250R15W224KV4T
250R15W224KV4T
Part Number
250R15W224KV4T
Description
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0805
Data sheet
250R15W224KV4T.pdf
Delivery Services
250R15W224KV4T
Comments
    250R15W224KV4T Specifications
    Series
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.22 µF
    Part StatusLast Time Buy
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C