250S41X106KV4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
250S41X106KV4E
250S41X106KV4E
Part Number
250S41X106KV4E
Description
CAP CER 10UF 25V X5R 1210
Data sheet
250S41X106KV4E.pdf
Delivery Services
250S41X106KV4E
Comments
    250S41X106KV4E Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance10 µF
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.125" L x 0.095" W (3.18mm x 2.41mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C