250U04A222MT4W
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
250U04A222MT4W
250U04A222MT4W
Part Number
250U04A222MT4W
Manufacturer
Johanson Dielectrics Inc.
Description
CAP CER 2200PF 25V GBBL SMD
Data sheet
250U04A222MT4W.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
250U04A222MT4W
Comments
    250U04A222MT4W Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesBonding Mountable, Single Layer
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance2200 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, SLCC
    Package / CaseNonstandard SMD
    Thickness (Max)0.009" (0.23mm)
    Voltage - Rated25V
    Size / Dimension0.050" L x 0.050" W (1.27mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C