302H46W472KQ4
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
302H46W472KQ4
302H46W472KQ4
Part Number
302H46W472KQ4
Description
CAP CER 4700PF 3KV X7R RADIAL
Data sheet
302H46W472KQ4.pdf
Delivery Services
302H46W472KQ4
Comments
    302H46W472KQ4 Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead StyleStraight
    Capacitance4700 pF
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated3000V (3kV)
    Size / Dimension-
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C