302R29N120JV4
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
302R29N120JV4
302R29N120JV4
Part Number
302R29N120JV4
Description
CAP CER 12PF 3KV NP0 1808
Data sheet
302R29N120JV4.pdf
Delivery Services
302R29N120JV4
Comments
    302R29N120JV4 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    RatingsX2, Y3
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Lead Style-
    Capacitance12 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsSafety
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.085" (2.16mm)
    Voltage - Rated250VAC
    Size / Dimension0.189" L x 0.080" W (4.80mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C