302R29N331KF4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
302R29N331KF4E
302R29N331KF4E
Part Number
302R29N331KF4E
Description
CAP CER 330PF 3KV NP0 1808
Data sheet
302R29N331KF4E.pdf
Delivery Services
302R29N331KF4E
Comments
    302R29N331KF4E Specifications
    SeriesPolyTerm®
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination, High Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance330 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.085" (2.16mm)
    Voltage - Rated3000V (3kV)
    Size / Dimension0.189" L x 0.080" W (4.80mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C