302R29W151KV4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
302R29W151KV4E
302R29W151KV4E
Part Number
302R29W151KV4E
Manufacturer
Johanson Dielectrics Inc.
Description
CAP CER 150PF 3KV X7R 1808
Data sheet
302R29W151KV4E.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
302R29W151KV4E
Comments
    302R29W151KV4E Specifications
    SeriesPolyTerm®
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance150 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.085" (2.16mm)
    Voltage - Rated3000V (3kV)
    Size / Dimension0.189" L x 0.080" W (4.80mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C