302S48W153KV4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
302S48W153KV4E
302S48W153KV4E
Part Number
302S48W153KV4E
Description
CAP CER 0.015UF 3KV X7R 2225
Data sheet
302S48W153KV4E.pdf
Delivery Services
302S48W153KV4E
Comments
    302S48W153KV4E Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.015 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case2225 (5763 Metric)
    Thickness (Max)0.160" (4.06mm)
    Voltage - Rated3000V (3kV)
    Size / Dimension0.225" L x 0.255" W (5.72mm x 6.48mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C