500R07N3R3CV4T
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
500R07N3R3CV4T
500R07N3R3CV4T
Part Number
500R07N3R3CV4T
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0402
Data sheet
500R07N3R3CV4T.pdf
Delivery Services
500R07N3R3CV4T
Comments
    500R07N3R3CV4T Specifications
    Features-
    Tolerance±0.25pF
    Lead Style-
    Capacitance3.3 pF
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.025" (0.64mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C