500R07W471KV4T
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
500R07W471KV4T
500R07W471KV4T
Part Number
500R07W471KV4T
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0402
Data sheet
500R07W471KV4T.pdf
Delivery Services
500R07W471KV4T
Comments
    500R07W471KV4T Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance470 pF
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.025" (0.64mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C