500R15W223KV4T
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
500R15W223KV4T
500R15W223KV4T
Part Number
500R15W223KV4T
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805
Data sheet
500R15W223KV4T.pdf
Delivery Services
500R15W223KV4T
Comments
    500R15W223KV4T Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.022 µF
    Part StatusActive
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C