500X07W152MV4T
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
500X07W152MV4T
500X07W152MV4T
Part Number
500X07W152MV4T
Description
CAP CER 1500PF 50V X7R 0402
Data sheet
500X07W152MV4T.pdf
Delivery Services
500X07W152MV4T
Comments
    500X07W152MV4T Specifications
    FeaturesLow ESL (X2Y)
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance1500 pF
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Thickness (Max)0.020" (0.51mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.045" L x 0.025" W (1.14mm x 0.64mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C