500X14N221MV4T
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
500X14N221MV4T
500X14N221MV4T
Part Number
500X14N221MV4T
Manufacturer
Johanson Dielectrics Inc.
Description
CAP CER 220PF 50V NP0 0603
Data sheet
500X14N221MV4T.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
500X14N221MV4T
Comments
    500X14N221MV4T Specifications
    SeriesX2Y®
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLow ESL (X2Y)
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance220 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.026" (0.66mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C