500X14N270MV4T
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
500X14N270MV4T
500X14N270MV4T
Part Number
500X14N270MV4T
Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0603
Data sheet
500X14N270MV4T.pdf
Delivery Services
500X14N270MV4T
Comments
    500X14N270MV4T Specifications
    FeaturesLow ESL (X2Y)
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance27 pF
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.026" (0.66mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C