500X15N331MF4
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
500X15N331MF4
500X15N331MF4
Part Number
500X15N331MF4
Description
CAP CER 330PF 50V 20% NP0 0805
Data sheet
500X15N331MF4.pdf
Delivery Services
500X15N331MF4
Comments
    500X15N331MF4 Specifications
    FeaturesLow ESL (X2Y)
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance330 pF
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C