500X41W334MV4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
500X41W334MV4E
500X41W334MV4E
Part Number
500X41W334MV4E
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1210
Data sheet
500X41W334MV4E.pdf
Delivery Services
500X41W334MV4E
Comments
    500X41W334MV4E Specifications
    FeaturesLow ESL (X2Y)
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance0.33 µF
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max)0.070" (1.78mm)
    Voltage - Rated50V
    Size / Dimension0.125" L x 0.098" W (3.18mm x 2.49mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C