501P45W824KN4
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
501P45W824KN4
501P45W824KN4
Part Number
501P45W824KN4
Description
CAP CER 0.82UF 500V X7R
Data sheet
501P45W824KN4.pdf
Delivery Services
501P45W824KN4
Comments
    501P45W824KN4 Specifications
    Tolerance±10%
    Lead StyleStraight
    Capacitance0.82 µF
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.100" (2.54mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / Case-
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.250" L x 0.190" W (6.34mm x 4.83mm)
    Height - Seated (Max)0.545" (13.84mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C