501S43W104KV4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
501S43W104KV4E
501S43W104KV4E
Part Number
501S43W104KV4E
Description
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812
Data sheet
501S43W104KV4E.pdf
Delivery Services
501S43W104KV4E
Comments
    501S43W104KV4E Specifications
    Ratings-
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.1 µF
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.17mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C