501S49W224KV4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
501S49W224KV4E
501S49W224KV4E
Part Number
501S49W224KV4E
Description
CAP CER 0.22UF 500V X7R 1825
Data sheet
501S49W224KV4E.pdf
Delivery Services
501S49W224KV4E
Comments
    501S49W224KV4E Specifications
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance0.22 µF
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1825 (4564 Metric)
    Thickness (Max)0.140" (3.56mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C