502R29W101KV6E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
502R29W101KV6E
502R29W101KV6E
Part Number
502R29W101KV6E
Description
CAP CER 100PF 5KV 10% X7R 1808
Data sheet
502R29W101KV6E.pdf
Delivery Services
502R29W101KV6E
Comments
    502R29W101KV6E Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance100 pF
    Package / Case1808 (4520 Metric)
    Thickness (Max)0.085" (2.16mm)
    Voltage - Rated5000V (5kV)
    Size / Dimension0.185" L x 0.080" W (4.70mm x 2.03mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C