6560N820J103LE
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
6560N820J103LE
6560N820J103LE
Part Number
6560N820J103LE
Description
CAP CER 82PF 10KV C0G/NP0 RAD
Data sheet
6560N820J103LE.pdf
Delivery Services
6560N820J103LE
Comments
    6560N820J103LE Specifications
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±5%
    Lead StyleStraight
    Capacitance82 pF
    Failure Rate-
    Lead Spacing0.681" (17.30mm)
    Thickness (Max)-
    Voltage - Rated10000V (10kV)
    Size / Dimension0.799" L x 0.402" W (20.30mm x 10.20mm)
    Height - Seated (Max)0.873" (22.18mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C