6R3R14X106MV4T
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
6R3R14X106MV4T
6R3R14X106MV4T
Part Number
6R3R14X106MV4T
Manufacturer
Johanson Dielectrics Inc.
Description
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0603
Data sheet
6R3R14X106MV4T.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Delivery Services
6R3R14X106MV4T
Comments
    6R3R14X106MV4T Specifications
    SeriesTANCERAM®
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance10 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsSMPS Filtering
    Failure Rate-
    Lead Spacing-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
    Voltage - Rated6.3V
    Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C