6R3R15X106KV4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
6R3R15X106KV4E
6R3R15X106KV4E
Part Number
6R3R15X106KV4E
Description
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
Data sheet
6R3R15X106KV4E.pdf
Delivery Services
6R3R15X106KV4E
Comments
    6R3R15X106KV4E Specifications
    Features-
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance10 µF
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max)0.060" (1.52mm)
    Voltage - Rated6.3V
    Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C