6R3S43X107MV4E
Home > All Products > Capacitors > Ceramic Capacitors
6R3S43X107MV4E
6R3S43X107MV4E
Part Number
6R3S43X107MV4E
Description
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1812
Data sheet
6R3S43X107MV4E.pdf
Delivery Services
6R3S43X107MV4E
Comments
    6R3S43X107MV4E Specifications
    Features-
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance100 µF
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.140" (3.55mm)
    Voltage - Rated6.3V
    Size / Dimension0.175" L x 0.125" W (4.45mm x 3.17mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C